ABD Cam Ambalaj Enstitüsü 10 Yıllık Hedefini Açıkladı

11 Temmuz 2021

ABD’deki cam ambalaj endüstrisini temsil eden The Glass Packaging Institute’ün (GPI) yeni girişimi “Cam İçin Döngüsel Bir Gelecek Girişimi” ABD’deki cam geri dönüşüm oranını yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyor.

Virginia, Arlington’daki Glass Packaging Institute (GPI), yeni girişimi “A Circular Future for Glass”ın ABD cam geri dönüşüm oranını yüzde 50’ye çıkarmak ve geri dönüştürülmüş içeriğin ortalama kullanımını artırmak için 10 yıllık bir plan sunduğunu duyurdu. GPI, çalışma için Boston Consulting Group ile ortaklık kurdu, farklı bölgelerde çalışma çözüm setleri tasarladı ve 10 yıllık hedefe ulaşmak için bir dizi plan geliştirdi.

Cam İçin Döngüsel Bir Gelecek Girişi- mi’nin üç sloganist prensibi bulunmakta:

  • “Geride şişe bırakmayın.” Yeni veya genişletilmiş cam ambalaj yasalarını, temiz toplama seçeneklerini ve genişletilmiş ticari geri dönüşüm programlarını içeriyor.
  • “Geri dönüşüm sistemini dönüştürün.” Camın toplanması, ayrılması ve işlenmesinde yatırımları ve iyileştirmeleri içeriyor.
  • “Kolektif eylemi teşvik edin.” Özel sektör tarafından yürütülen kullanıcı dostu depozito iade programları ve diğer işbirlikçi yaklaşımlar oluşturmayı içeriyor.

GPI Başkanı Scott DeFife, “Bu yeni ulusal girişimden enerji aldık. ABD cam geri dönüşüm oranını yüzde 50’ye çıkararak, cam ambalaj üretimi için ham madde tedarikini iyileştirmeyi planlıyoruz. Bu hedeflerimiz daha düşük sera gazı emisyonları ile sonuçlanacak, istihdam yaratacak ve camın halihazırda kabul edilen sürdürülebilirlik performansını iyileştirecek.” dedi.