AGED’de Bayrak Değişimi

16 Nisan 2022

Kağıt Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği’nin (AGED) 11. Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Kurulda yapılan seçimle KEY Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Ciğer, AGED’in yeni başkanı oldu.

AGED’in 11. Genel Kurul Toplantısı 16 Mart 2022 Çarşamba günü dernek merkezinde gerçekleştirildi. Onursal Kurucu Başkan Mustafa Saral, 10 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevini bıraktı. Yapılan seçim neticesinde KEY Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Ciğer, AGED başkanlık görevini devraldı.

Mahmut Ciğer, Saral’a bugüne kadar verdiği hizmetlerden ve derneğe yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek hediye takdim etti. AGED’in bugünlere gelmesinde Mustafa Saral ve ekibinin çok büyük emekleri ve fedakarlıkları olduğunu söyleyen Ciğer, Saral’ın “Onur- sal Kurucu Başkan” olarak sektöre katkıda bulunmaya devam etmesi gerektiğini vurguladı.

MUSTAFA SARAL: AGED SEKTÖRÜN ÖNEMLİ OYUNCUSU DURUMUNDA

AGED’in kuruluşundan bu yana başkanlık görevini yürüten Mustafa Saral da görevi sektörün tecrübeli bir ismine devretmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 10 yıldan bu yana kağıt sektörünü temsil ettiklerini, gerekli yasa ve yönetmeliklere önemli katkılarda bulunduklarını, çeşitli etkinliklere imza atarak sektörün sorunlarını dile getirdiklerini anlatan Saral, “AGED bundan sonra da sektörümüzün ve sanayicilerimizin sesi olmaya devam edecektir. Yaptığımız araştırmalar, düzenlediğimiz raporlar, gerçekleştirilen tüm etkinlikler kağıt sanayinin ihtiyaçlarını dile getirmeye matuftu.” dedi.

17. sayıya ulaşan Geri Dönüşüm Ekonomisi dergisi hakkında da konuşan Mustafa Saral, “Bu dergimiz sektörde bir boşluğu doldurdu. Nitelikli yayını sayesinde kamu ve özel sektörde adından söz ettirir hale geldi. Bundan sonra da yayınlarına devam ederek geri dönüşüm sektörünün sesi olmaya devam edeceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Mahmut Ciğer’e ve yeni yönetime görevlerinde başarılar dileyen Mustafa Saral, AGED’in bundan sonra sektörün önemli oyuncularından biri olmaya devam edeceğini vurguladı.

Genel Kurul’da ayrıca AGED’in 10. Kuruluş Yıldönümü kutlandı. Üyelerin katılımıyla 10. yaş pastası kesildi.