Ahşap Atık Projesi

8 Mart 2023

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ahşap ve iri hacimli atıkların geri dönüşümü konusunda hayata geçirdiği projeyle 2022 Altın Karınca Ödül Töreni’nde birincilik ödülü aldı.

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından düzenlenen 2022 Altın Karınca Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 10 kategoride 375 proje başvurusunun değerlendirmeye alındığı yarışmada, belediyecilik alanındaki başarılı uygulamalar ödüllendirildi. Gaziosmanpaşa Belediyesi, “Ahşap ve İri Hacimli Atıkların Geri Dönüşüm ve Geri Kazanım Döngüsünün, İklim Değişikliğini Azaltma ve Çevrenin Korunması Açısından Katkıları” projesiyle “İklim Değişikliği ve Çevre Yönetimi” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Ödül töreni sonrası konuşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz çalışma ekibiyle birçoğumuzun gördüğü, kullanmadığı hatta zaman zaman dışarıya bıraktığı ama farkına varmadığı atıkları toplayıp yeniden ekonomiye kazandırma projesi kapsamında bir ödül aldık. Geri dönüşüm Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde bundan sonra çok daha fazla önem kazanacak. Çünkü sıfır atık hem ekonomik anlamda hem sosyal anlamda hem de ekolojik anlamda katma değer olan bir proje.” dedi.