Atık Kağıt Toplama Seferberliği

13 Aralık 2021

Konyaaltı Belediyesi, içerik açısından güncelliğini yitirmiş ve kullanılmayacak durumdaki kitap, dergi, defter, gazeteleri vatandaşların ev ve ofislerinden alıp, geri dönüşüme kazandırıyor.

Konyaaltı Belediyesi, ilçe genelinde başlattığı geri dönüşüm kampanyası ile atık kağıtları topluyor. Belediye vatandaşların evlerinde ve ofislerinde kullanmadıkları kitap, defter, dergi, gazete gibi malzemeleri geri dönüşüme kazandırıyor. Atık materyallerini, geri dönüşüme kazandırmak isteyen vatandaşlar, Konyaaltı Belediyesi’nin ilçenin çeşitli noktalarına konumlandırdığı mobil atık toplama merkezlerine bırakabiliyor. Ayrıca vatandaşlar, sosyal medyadan ve Halk Masa ekipleri ile iletişime geçerek adres ve iletişim bilgilerini verdiklerinde, atıkların belediye ekiplerince alınmasını da sağlayabiliyorlar. Toplanan atık malzemeler belediye ekiplerince geri dönüşüm merkezine teslim edilerek yeniden işlemden geçiriliyor.

Kampanya ile hem ormanları koruduklarını hem de ekonomiye katkı sağladıkla- rını belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, belediye olarak sıfır atık projelerine son derece önem verdiklerini söyledi. Kağıt israfının doğaya ve ekonomiye verdiği zararın önüne geçebilmek adına böyle bir proje başlattıklarını ifade eden Başkan Esen, “Ülke olarak geri dönüşüm konusunda maalesef hâlâ istediğimiz noktada değiliz. Yerel yönetimler olarak bu konuda örnek olmak istiyoruz çünkü bu doğa ve ormanlar hepimizin. Onları koruma görevi de hepimize düşüyor.” diye konuştu.