Atık Nakit Projesine Altın Karınca Ödülü

8 Mart 2023

Başakşehir Belediyesi, hayata geçirdiği “Atık Nakit” uygulaması ile Altın Karınca Ödülleri’nde akıllı şehir uygulamaları ödülüne layık görüldü.

Altın Karınca Yarışması kapsamında belediyeler yönetişim ve katılımcılık, kentsel planlama ve altyapı, iklim değişikliği ve çevre yönetimi, kentsel tasarım ve mimari, kültür ve sanat, sosyal hizmetler, yerel kalkınma, ulaşım ve hareketlilik, akıllı şehir uygulamaları, afet yönetiminin de yer aldığı 10 kategoride proje sundu. Yüzlerce seçkin projenin katıldığı ve yaşam kalitesi yüksek şehirlerin ödüllendirildiği törende Başakşehir Belediyesi de ödüle layık görüldü.

Ödülü alan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Akıllı şehir uygulamaları kategorisinde ‘Atık Nakit’ uygulamasıyla ödülümüzü aldık. Sloganımız ‘Sıfır Atık Güzel Gelecek’ti. Artık her yerde sesimizi duyurmaya başladık. Bu sesin ödüllendirilmesi çok güzel ve anlamlı. Tüm dünya bu sesi duyacak. Her projemizde yaptığımız gibi, yine el ele verdik, birlikte başardık. Zira bu ödül, ete kemiğe büründürdüğümüz sıfır atık projemizi ve geri dönüşüm alanındaki çalışmalarımızı da taçlandırdı.” şeklinde konuştu