Eren Holding Galler’de Kağıt Fabrikası Aldı

18 Ağustos 2021

Merkezi Almanya’da bulunan uluslararası kağıt üreticisi UPM şirketinin Birleşik Krallık’taki Shotton gazete fabrikası Eren Kağıt’a satıldı.

Modern Karton Sanayi ve Ticaret AŞ’nin yan kuruluşu olan Eren Kağıt, Kuzey Galler’deki Shotton gazete fabrikasının tesis ve ilgili tüm varlıklarını satın aldı. Eren Holding’in planı, Shotton sitesini mevcut iş birimlerine entegre etmek ve şantiyede daha fazla yatırım yapmak. Fabrikada gazete üretiminin 30 Eylül 2021’e kadar durdurulması planlanıyor. Eren Holding, 1 Ekim 2021’den itibaren fabrikanın sorumluluğunu devralacak. Dönüşüm planları için somut zaman çizelgesi Eren Holding tarafından iletilirken, Yenilenebilir Enerji Üretim Tesisi ve Malzeme Geri Kazanım ve Geri Dönüşüm Tesisi (MRRF), devir süreci boyunca faaliyetlerine devam edecek.

UPM Communication Papers Başkan Yardımcısı Winfried Schaur yaptığı açıklamada, “Bu anlaşmadan çok memnunuz. Shotton kağıt fabrikamızdaki çalışanlar için uzun vadeli bir gelecek ve şantiye altyapısının sürekli olarak kullanılmasını sağlayacaktır. UPM’nin site ve varlıklarının değerini artırırken gazete kağıdı üretim kapasitesini daha da güçlendirmesine yardımcı olacak. Bu satış aynı zamanda Eren Holding’in Birleşik Krallık pazarındaki işini büyütmesini de destekleyecek.”dedi.