HAMBURGER TÜRKİYE ÇORLU FABRİKASI İÇİN TOSCOTEC İLE ANLAŞTI

14 Mayıs 2024

Hamburger Containerboard Group’un bir parçası olan Hamburger Türkiye’nin Çorlu’daki kağıt fabrikasındaki kurutma bölümünün tamamı yeniden inşa edilecek. Karton ambalaj makinesine (PM3) odaklı projenin 2024 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. 

Hamburger Türkiye, Çorlu fabrikasındaki PM3 makinesinde üretim artışı hedefiyle yeni adım attı. Toscotec ile anlaşan firma ilk olarak, mevcut dökme demir kurutucu kutularının Toscotec’in özel boyutlu TT SteelDryers’ları ile değiştirecek. Bu, PM3’ün üretim kapasitesinin artmasını sağlayacak. İkinci hedef ise baz ağırlık aralığını genişletip daha düşük gramajlar üreterek ıslak kısımda iyileştirme yaparak daha hafif testliner ürünleri için yeni bir pazara girmek. Toscotec, kurutucu bölümünün tamamen iyileştirilmesi için 37 TT SteelDryer ve birinci kurutucu grubunda yeni TT UniRoll vakum ruloları tedarik edecek. Kapsam aynı zamanda kurutucu bölümünün tüm mekanik tahriklerini ve sıyırma bıçaklarını da içermekte. Toscotec ayrıca PM3’ün pres bölümünü ve tabaka stabilizasyon sistemini baskıdan ikinci kurutucu grubuna yükseltecek. 

Hamburger Containerboard Proje Müdürü Faik Öztürk proje ile ilgili şöyle konuştu: “Toscotec ile işbirliğimiz 2020 yılında ilk TT SteelDryer’ımızı satın almamızla başladı. Bu yeni yeniden yapılanma, önemli bir pazar stratejisinin parçasıdır. Makinenin teknolojik olmayan bileşenlerine bakım yaptığı için minimum müdahale ile mükemmel sonuçlar getirecektir. Dolayısıyla PM3’ün kurutucu bölümünün komple yükseltmesini kolay ve uygun maliyetli bir şekilde gerçekleştireceğiz.”  

Toscotec’in Kağıt ve Karton bölümü Satış Müdürü Fabrizio Charrier şunları söylüyor: “Türkiye’de Hamburger Containerboard ile bu anlaşmaya varmaktan büyük gurur duyuyorum. Toscotec’in özelleştirilmiş teknolojisi bu projenin ihtiyaçlarını tam olarak karşılıyor. Bu sıralama aynı zamanda teknik analiz aşamasında etkin ve profesyonel bir yaklaşımdan kaynaklanmaktadır. Bu sinerjinin, gruplarıyla gelecekteki projelerde uzun vadeli bir işbirliğine yol açacağından eminim.”

fapjunk