İçtikten Sonra Bardağı Yiyin

28 Ocak 2022

İskoçya’da faaliyet gösteren bir şirket yenilebilir bardak üretti. Şirketin bu yenilikçi ürününün ilk müşterilerinden biri Manchester City kulübü oldu.

Her yıl milyarlarca tek kullanımlık bardak üretiliyor. Bunların çoğu geri dönüştürülmemekte ve sonunda zararlı metan gazları üretebilecekleri çöplüklere atılmakta. 2018 yılında kurulan yenilikçi İskoç şirketi BioBite, giderek büyüyen tek kullanımlık bardak sorununu çözmek için ilginç bir çözüm üretti. Bu bardak kullanıldıktan sonra yenebiliyor. Bardak hem sıcak hem soğuk içecekler, tatlılar, pudingler, çorbalar, yoğurtlar ve dondurmalar için uygun.

Yenilebilir bardağın sıcak bir içecekle doldurulduktan sonra 12 saate kadar “sızdırmazlık” özelliğini koruduğu belirtiliyor. %100 vegan olan bardak doğal malzemelerden yapıldı. Bununla birlikte, bardağı yemek istemeyenler geri dönüşüm kutusuna atarak yeniden üretimini sağlayabilir. Şirket, ürün portföyünü başka alanlara da genişletmek istiyor. Yakında yenilebilir pipetler, kompostlanabilir çatal bıçaklar, tabaklar, kaseler ve daha birçok ürünün imalatı planlanıyor.