İzmit Sürdürülebilir Kentler Birliği Üyesi Oldu

23 Nisan 2021

İzmit Belediyesi Strateji Müdürlüğü Arge ve Proje Geliştirme Birimi tarafından başvurusu yapılan Sürdürülebilir Kentler Birliği (ICLEI) üyeliği onaylandı. Böylece belediye; karbon emisyonunu düşürmek, yenilenebilir enerjiye odaklanmak, doğal, iyi gelişmiş, yaşanabilir, adil bir gelecek, birlikte sürdürülebilir dünya oluşturmak adına önemli bir adım atmış oldu.

Sürdürülebilir bir gelecek inşa etmekte kararlı 100 ülkeden yaklaşık bin 750 yerel ve bölgesel yönetimin politikalarını etkileyen ICLEI, doğa temelli yerel eylem planı oluşturmayı hedefliyor. Sürdürülebilirlik adına istikrarlı bir politika izleyen İzmit Belediyesi, diğer üye belediyelerle kentsel sürdürülebilirlik bağlamında kapasite geliştirme yoluyla değişim yaratabilecek stratejik ortaklıklar kuracak.

Ülkemizden Gaziantep, İzmir, Tepebaşı, Şişli, Karşıyaka, Kadıköy, Çankaya, Kartal ve Seferihisar gibi belediyelerin de üyesi olduğu Sürdürülebilir Kentler Birliği; uluslararası kuruluşlar, ulusal hükümetler, akademik ve finans kurumları, sivil toplum ve özel sektörle stratejik ortaklıklar kuruyor.