KİPAŞ CEO’su Sinem Öksüz En Başarılı İki Kadından Biri

13 Ocak 2020

Yaptığı yatırımlar, oluşturduğu istihdam ve cirosuyla Türkiye ekonomisinin temel taşlarını oluşturan Kipaş Holding iştiraklerinden Kipaş Kağıt Üretim İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Öksüz Dedebayraktar, Ekonomist dergisinin düzenlediği “Türkiye’nin en etkili 40 yaş altı CEO’ları” listesinde 2. sırada yerini aldı.

Tekstil ve çimento yatırımının ardından kâğıt sektörüne yaptığı yatırımlarla yerli üretimi artırmayı hedefleyen Kipaş Holding, bu alanda da dünyada söz sahibi kurumlardan biri haline geldi. Türkiye’nin en büyük 100 kuruluşundan biri olan Kipaş Holding, Kahramanmaraş’tan sonra, Aydın Söke ve Bilecik Bozüyük’te yaptığı dev kağıt tesisleriyle ülkemizin cari açığını azaltacak yatırımlara devam ediyor. Ulusal ve uluslararası yayın yapan Business Life dergisinin yaptığı araştırmada Türk iş dünyasına yön veren 50 iş insanından biri olan, geçtiğimiz ay Ekonomist Dergisi tarafından yapılan araştırmada ise Anadolu’nun en etkili 11 iş insanından biri seçilen Hanefi Öksüz’ün ardından, kağıt tesislerinin yatırımı ve faaliyete geçmesiyle yakından ilgilenen Sinem Öksüz Dedebayraktar da listeye üst sıralardan giriş yaptı.

TÜRKİYE’DE EN GÜÇLÜ 2 KADIN CEO’DAN BİRİ

Kahramanmaraş ve Bilecik-Bozüyük’teki kâğıt tesisleri üretimdeki başarısını hızla sürdürürken, Aydın’ın Söke ilçesindeki Avrupa’nın en büyük tesisi ise 2020’nin ilk çeyreğinde faaliyete geçecek. Tüm kâğıt yatırımlarıyla yakından ilgilenen ve yoğun mesai harcayan Kipaş Kağıt Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Öksüz Bayraktar, Ekonomist Dergisi’nin ‘Türkiye’nin 40 yaş altı en güçlü 40 CEO’su arasında yaptığı araştırmada 10’uncu sırada yerini aldı.

40 yaş altı iş kadınları arasında ise Türkiye’nin en güçlü 2’nci CEO’su seçilen 30 yaşındaki Sinem Öksüz Dedebayraktar’ın bu başarısı göz doldurdu. Bu yıl listeye hızlı giriş yaparak 10’uncu, iş kadınları arasında ise Trendyol kurucusu Demet Mutlu’nun ardından 40 yaş altı Türkiye’nin en güçlü Kadın CEO’ları arasında 2’nci seçilen Sinem Öksüz Dedebayraktar, Kahramanmaraş’taki ikinci kuşak sanayicilerin gururu haline geldi.