TMMOB Çevre Mühendisleri Odası 13. Çevre Kongresi’ne Kocaeli ev sahipliği yapacak

7 Ağustos 2019

1992 yılından beri TMMOB Çevre Mühendisleri Odası’nın 2 yılda bir düzenlediği Çevre Kongresi bu sene Gebze Teknik Üniversitesi iş birliği ile Kocaeli’nde yapılıyor.

10-12 Ekim tarihleri arasında yapılacak ve ulusal olarak 13.sü uluslararası çapta ilk kez düzenlenen etkinlikte, Çevre sorunlarına her geçen gün yenilerinin eklendiği ülkemizde, sağlıklı, konforlu, enerjisi etkin, sürdürülebilir bir çevre anlayışı ile sorunları tartışmak, bilimsel yaklaşımla çözüm önerilerini ortaya koymak ve karşılıklı bilgi ve deneyim aktarımı sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda, akademisyenlerin, öğrencilerin ve çevre alanında faaliyet gösteren kişi ve kurumların iki yılda bir düzenlenen ulusal Çevre Mühendisliği kongresinde buluşturulması amacı hedefleniyor.

Kongre’de, çevre mühendisliği alanındaki son gelişmeler ile ulusal çevre sorunları başta olmak üzere mesleki ve çevresel konularının bilimsel bir düzlemde tartışılacak. Çevre Yönetim Sistemleri, Uygulama ve Araçları, Çevresel Politika Yönetimi, Doğal Kaynak Yönetimi, Yenilenebilir Enerji (Güneş, Rüzgar, Hidrojen), Endüstriyel ve Tehlikeli Atık Yönetimi, Katı Atık Yönetimi gibi çevresel konuların ele alınacağı etkinliğe yurtdışından ve ülkemizden konular ile ilgili akademisyenlerin katılması bekleniyor.