Yeni Yatırım İle Yüzde 50 Büyüme

24 Nisan 2021

2020 yılını %25 büyüme ile kapatan Lila Group, yeni tesis yatırımı ile 2021’de yüzde 50 büyüme hedefliyor.

Temizlik kağıtları, enerji ve tekstil sektörlerinde faaliyet gösteren, Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından Lila Group, yatırım bedeli 450 milyon TL olan yeni tesis yatırımını yılın ikinci yarısında faaliyete geçiriyor. Yeni yatırımı ile sektöründe sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da tek çatı altındaki en büyük ikinci üretim merkezi haline gelecek Lila Group ciroda yüzde 50, istihdamda yüzde 35 büyüme hedefliyor.

Lila Group CEO’su Alp Öğücü, “Her sene yeni bir yatırım haberimizi paylaşarak ‘üretimin’, ‘ihracatın’ ‘istihdamın’ hayati önem taşıdığı bu zorlu süreçte dahi ülkemize ve toplumumuza değer kattığımız için mutlu ve gururluyuz. Lila Group olarak yatırım projelerimizi duyuruyor ve zamanında hayata geçiriyoruz. Bunun son örneği kâğıt üretim alanında 2019 yılında duyurduğumuz ve 2020 mart ayında devreye aldığımız tesis yatırımımızdır.

Şimdi ise yine kâğıt üretiminde 450 milyon TL yatırım bedeli olan ve 2021’in ikinci yarısında faaliyete geçecek yeni tesisimizin heyecanını yaşıyoruz. 30 bin metrekare alan üzerinde kurulan yeni tesisimiz, toplam üretim kapasitemizi yüzde 33 artırarak yalnızca Türkiye’nin değil Avrupa’nın da tek çatı altındaki en büyük üretim merkezlerinden biri olmamızı sağlayacak.” dedi.