Atık Kıyafetler TOGO’daki Çocukları Sevindirdi.

11 Temmuz 2021

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçenin birçok noktasına konulan giysi kumbaralarından çıkan 2. el elbiseleri dönüştürerek elde ettiği gelirle Afrika’da bulunan ihtiyaç sahipleri için yeni kıyafetler aldı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçe genelinde yerleştirmiş olduğu giysi kumbaralarından elde edilen gelir ile alınan yeni kıyafetleri, Afrika ülkesi Togo’da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Sıfır Atık Projesiyle ilçenin 200 noktasına yerleştirilen toplama kumbaraları ile kullanılmayan, ikinci el giysiler geri dönüştürülerek elde edilen gelirle ihtiyaç sahiplerine yeni giysiler temin ediliyor. Önce ilçedeki vatandaşların ihtiyaç taleplerini karşılayan Gaziosmanpaşa Belediyesi geri kalan bütçeyle ise Afrika ülkesi Togo’daki çocukların yüzünü güldürüyor.

Belediyenin Sıfır Atık Projesi Şefi Rahmetullah Sevinçer, “Aylık 30 ton toplama noktasına ulaştık. Bunlar direkt çöpe gitmemiş oldu. Biz bunları çöpten ayırdığımız gibi hem ekonomik girdi sağladık hem de döküm sahalarının ömrünü uzatmış olduk. Yer altı su kaynaklarımızın kirlenmesini önlemiş olduk. İklim değişikliği ve küresel ısınmanın da önüne geçmiş olduk. Dolayısıyla bir atık çeşidinden ülkemiz ve dünyamızın ne kadar faydalandığını çok açık ve net şekilde burada görmüş olduk.”dedi.