Dergimiz, Derdimizi Anlatacak!

Değerli geri dönüşüm sektörü paydaşları, Geridönüşüm Ekonomisi (GE) dergimizin ilk sayısı ile karşınızdayız.

Atık yönetimi, döngüsel ekonomi, sıfır atık sistemi, geri dönüşüm, iklim değişikliği gibi çevresel konuları odağına alacak dergimizi; derdimizi dile getireceğimiz bir mecra olarak yaşatmakta kararlıyız.

Yayınımızı; çözüm önerilerimizi dile getireceğimiz bir platform, konusunda uzman yazarların katkısını ve görüşlerini, geri dönüşüm ve atık yönetimi konusunda özenle hazırlanmış dosyaları, dünyada yaşanan gelişmeleri ele alan ve derinlemesine bilgi sahibi olmak istediğimiz konularda bizi tatmin eden içeriğe sahip bir kaynak olarak tasarladık.

Bu dergi, bütün sektör paydaşlarının sesi olacak…

İki ayda bir yayımlanacak olan Geridönüşüm Ekonomisi, Mart-Nisan sayısının kapak konusunu Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sn. Emine Erdoğan himayesinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi” olarak belirledik.

Dosya konumuz kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın konuyla ilgili görüşlerine ve Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Emin Birpınar’ın da sektöre ve merak edilenlere dair röportajına yer veriyoruz.

Ayrıca bu sayımızda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfı’nın (TÜÇEV) Antalya’da gerçekleştirdiği “Atık Yönetimi Zirvesi”ni ve gündemi ele alan bir eke de yer veriyoruz. Dergimizin içeriğinin sizlerin katkısıyla daha da zenginleşeceğini umarak, ülkemize ve sektörümüze hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

Saygılarımla,
Osman KAYTAN
AGED Genel Müdürü