Hurda Araçlar Ham Madde Oluyor

18 Ağustos 2023
TÜRKİYE’DE EN FAZLA HURDA ARAÇ İSTANBUL’DA VAR 2018 YILI İLK VERİLERİNE GÖRE İSTANBUL’DA 14 BİN 133 HURDA ARAÇ VAR TÜİK VERİLERİNDE EN FAZLA ARACIN KAYITLI OLDUĞU İSTANBUL ÇIKTI

Audi, döngüsel ekonomi stratejisi çerçevesinde gerçekleştirdiği çalışmalarını, MaterialLoop adı verilen ortak bir projeyle daha ileri taşıyor.

Günümüzde halen yeni araç üretiminde kullanılan malzemelerin çok az bir bölümü kullanılmış araçlardan geri kazanılarak elde ediliyor. Audi, ömrünü tamamlamış araçlardan alınan ikincil malzemeleri yeni otomobil üretiminde kullanarak bunu değiştirmek istiyor.

Audi, döngüsel ekonomi stratejisi çerçevesinde gerçekleştirdiği çalışmalarını, MaterialLoop adı verilen ortak bir projeyle daha ileri taşıyor. Günümüzde halen yeni araç üretiminde kullanılan malzemelerin çok az bir bölümü kullanılmış araçlardan geri kazanılarak elde ediliyor. Audi, ömrünü tamamlamış araçlardan alınan ikincil malzemeleri yeni otomobil üretiminde kullanarak bunu değiştirmek istiyor. Bu amaçla MaterialLoop projesini hayata geçirdiklerini belirten Audi CEO’su Markus Duesmann konu hakkında, “Proje, ömrünü tamamlamış araçları verimli bir döngüsel ekonomi konseptiyle işletme konusundaki iddialı vizyonumuzu vurguluyor.’’ Dedi.

Bu amaçla MaterialLoop projesini hayata geçirdiklerini belirten Audi CEO’su Markus Duesmann konu hakkında, “Proje, ömrünü tamamlamış araçları verimli bir döngüsel ekonomi konseptiyle işletme konusundaki iddialı vizyonumuzu vurguluyor.’’ Dedi.

Audi, döngüsel ekonomi stratejisi çerçevesinde gerçekleştirdiği çalışmalarını, MaterialLoop adı verilen ortak bir projeyle daha ileri taşıyor. Günümüzde halen yeni araç üretiminde kullanılan malzemelerin çok az bir bölümü kullanılmış araçlardan geri kazanılarak elde ediliyor.

Audi, ömrünü tamamlamış araçlardan alınan ikincil malzemeleri yeni otomobil üretiminde kullanarak bunu değiştirmek istiyor. Bu amaçla MaterialLoop projesini hayata geçirdiklerini belirten Audi CEO’su Markus Duesmann konu hakkında, “Proje, ömrünü tamamlamış araçları verimli bir döngüsel ekonomi konseptiyle işletme konusundaki iddialı vizyonumuzu vurguluyor.’’ Dedi.