IFAT EURASIA Fuarı Ekimde

6 Nisan 2021

MMI Eurasia Fuarcılık tarafından organize edilen Uluslararası Çevre Teknolojileri Fuarı IFAT Eurasia, ekim ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

IFAT Eurasia 2019, Kuzey-Güney Ame- rika’dan Avrupa’ya, Balkanlar’dan Hint Yarımadası’na kadar uzanan coğrafyadan gelen 339 teknoloji sağlayıcısını 84 ülkeden 10.467 ziyaretçi ile buluşturdu. 21-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek IFAT Eurasia 2021 ise sektörü İstanbul’da bir araya getirecek. Fuar atık yönetimi, geri dönüşüm, atıktan enerji edilmesi, çevre kirliliği kontrolü, kentsel temizlik araçları, su arıtımı, atık su teknolojileri başta olmak çevre ile ilgili ulusal ve uluslararası kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör temsilcilerini aynı çatı altında buluşturacak.

IFAT Eurasia Forum etkinlik alanları 3 gün boyunca değişik aktiviteler ile sek- törün geleceğine ışık tutacak. GrupE ile gerçekleştirilen iş birliği ile IREMCON Uluslararası Çevre Konferansı IFAT Eurasia salonlarında perdelerini açacak. Sektörde uluslararası ilişkilerin artırılması ve iş birliği olanaklarına kapı açılmasını amaçlayan IREMCON, özellikle Balkan ülkelerinden gelecek olan üst düzey delegelerin firmalarla buluşmasına hizmet edecek.

MMI Eurasia Genel Müdür Yardımcısı Namık Sarıgöl, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlgili sektör temsilcilerinin uluslararası arenada bilinirliğini artırmak ve iletişim ağını geliştirmek için fuarların büyük önem taşıyor. IFAT Eurasia, uluslararası ilginin yükseğe çekilmesi, ülkemizin sektörün bölgemizdeki merkezi olmasının konularında öncülük yapıyor. Bu durum imalat, istihdam ve ihracat artışı olarak ekonomimize katkı sağlıyor.

IFAT Eurasia’nın bölgemizde sektördeki inovasyonları takip etmek isteyenlere hitap eden en önemli etkinlik olduğunu düşünüyoruz. IFAT Eurasia kendi üstüne düşen payı dünyanın çeşitli ülkelerinden teknoloji sağlayıcılarını, karar vericileri, önümüzdeki yıllarda sektörün gideceği noktalar konusunda insanların ufkunu açacak sektör paydaşlarını bir araya getirerek üstündeki vazifeyi yerine getiriyor. Ulusal ve uluslararası prestiji olan bir fuar. Önümüzde 9 aylık bir zaman var. Güncel şartlar altında alt yapı ve ekip olarak hazırız. Ziyaretçi akımlarını, sayılarını, B2B görüşmeleri geliştirdiğimiz yazılım sayesinde önceden ayarlamayı planlıyoruz. Ekim ayında tüm sektörü tekrar IFAT Eurasia’ya bekliyoruz.”