AGED’İN DESTEKLEDİĞİ SPORCUNUN BÜYÜK BAŞARISI

14 Ekim 2019

AGED’in desteklediği vücut geliştirme sporcusu Semih Yüksel, KKTC’de gerçekleştirilen uluslararası yarışmanın Atletik Fizik kategorisinde 5’incilik elde etti.

Dünyaca en bilinen vücut geliştirme şampiyonası World Amateur Body Building Association’ın (WABBA) Türkiye ayağı KKTC’de gerçekleştirildi. Tüm bireysel atletlerin yarışabildiği, standartları yüksek ve en bilinen vücut geliştirme şampiyonasının Türkiye ayağı WABBA Turkey, İtalya, Hindistan, KKTC, İran, Irak ve Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkeden sporcuların katılımıyla her yıl KKTC’de düzenleniyor.

AGED’in sponsorluğunda yarışmaya hazırlanan Yüksel, yarışmanın “Atletik Fizik” kategorisinde 5’incilik elde etti. Yüksel, yarışmaya geri kazanılmış plastik atıklardan oluşan şort ve tişörtle katılarak geri dönüşümün önemine dikkat çekti. Sporcu, Sıfır Atık Kampanyası’na spor camiasında da önem verilmesi ve insanların bu konuda bilinçlenmesi gerektiğini belirtti. Yarışmaya hazırlık süreci ve müsabakalar boyunca verdiği desteklerden ötürü AGED yönetimine teşekkürlerini dile getiren Semih Yüksel, şimdi de merkezi Londra’da olan World Beauty Fitness Fashion’ın önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek olan organizasyonuna hazırlanıyor.

1989 İstanbul doğumlu Semih Yüksel, Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Stajını 2011 yılında, üniversite 3. sınıftayken Amerika Birleşik Devletleri’nde yaptı. Gelişim Üniversitesi’nde Hareket ve Antrenman Bilim’i Üzerine yüksek lisans yapan Yüksel 2011‘den bu yana vücut geliştirme sporuyla ilgileniyor.

fapjunk